„Majówka z Prymasem” w powiecie lubartowskim
Region
Śr. 29.04.2026 09:19:13
29
kwi 2026
kwi 2026
W Nasutowie, Dąbrówce i Kozłówce odbędzie się wydarzenie, które połączy aktywność fizyczną, kulturę oraz wspólne przeżywanie wartości bliskich Stefanowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Tysiąclecia. „Majówka z Prymasem” to inicjatywa skierowana do całych rodzin, seniorów i wszystkich tych, którzy chcą spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu.
Celem wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 16 maja, jest upowszechnianie wartości reprezentowanych przez Prymasa Tysiąclecia – przede wszystkim budowanie silnych więzi społecznych i rodzinnych, wzmacnianie odpowiedzialności społecznej oraz promowanie aktywnego i świadomego stylu życia. Organizatorzy podkreślają również znaczenie promocji dziedzictwa kulturowego oraz walorów przyrodniczych regionu, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Lasów Kozłowieckich. W programie „Majówki z Prymasem” każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród zaplanowanych atrakcji są rajdy piesze i rowerowe szlakami Prymasa, Kozłowiecki Festiwal Biegowy, a także warsztaty, spotkania i działania edukacyjne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach terenowych, marszu na orientację oraz geocachingu. Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych i wystaw w Kozłówce, występów artystycznych oraz stoisk z regionalnymi produktami i rękodziełem. Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla całych rodzin.Wydarzenie stanowi doskonałą okazję, by odkryć piękno Lasów Kozłowieckich i spędzić dzień aktywnie, w bliskości natury. Zwieńczeniem wspólnego świętowania będzie Msza święta polowa zaplanowana na godzinę 17:00.
„Majówka z Prymasem” realizowana jest we współpracy jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych i kościelnych.




0 komentarze