Lubartów

Policjanci na "Dniu Otwartym" w Zespole Szkół w Kocku

Region Sob. 20.04.2024 12:26:33
20
kwi 2024

Zespół Szkół w Kocku zorganizował 19 kwietnia "Dzień Otwarty". W szkole tej od ubiegłego roku funkcjonuje klasa mundurowa, która w swojej działalności dydaktyczno-wychowawczej wspierana jest przez Komendę Powiatową Policji w Lubartowie. W „Dniu Otwartym” uczestniczyli również lubartowscy policjanci.

Zespół Szkół w Kocku kształci młodzież w klasie munudrowej o profilu policyjnym. Wsparcie procesu edukacyjnego w tej klasie, ze strony Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie gwarantuje podpisane porozumienie, którego stronami są szkoła, komenda i Starosta Lubartowski.

19 kwietnia w Zespole Szkół w Kocku miał miejsce ,,Dzień Otwarty”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkół Podstawowych m.in. w: Kocku, Woli Skromowskiej i Serokomli. Główną atrakcją, którą przygotowali funkcjonariusze wraz z uczniami klasy mundurowej był tor sprawnościowy. Na torze mogli sprawdzić swoje umiejętności i siły wszystkie chętne osoby. Jest to doskonały wstęp, aby zapoznać się ze sprawnościowymi aspektami w pracy policjanta czy strażaka. Dodatkową atrakcją tego dnia był również pokaz drona policyjnego i symulacja gaszenia pożaru. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowane było także specjalne stanowisko patronackie, na którym można było zapoznać się z policyjnym wyposażeniem, technikami daktyloskopii, oraz spotkać z przedstawicielami komendy.

Rozmowy z młodzieżą były dla mundurowych okazją do promowania nauki w klasach mundurowych, ale przede wszystkim do zachęcania młodych ludzi, by w przyszłości wstąpili w policyjne szeregi. Zainteresowanym uczniom stróże prawa odpowiadali na pytania dotyczące głównie pracy w zawodzie policjanta. W spotkaniu brali udział policjanci z Komisariatu w Kocku i Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocku.

Policjanci zapraszali młodzież także do uczestnictwa w Dniu Otwartym lubartowskiej komendy, który odbędzie się 24 kwietnia od godz. 9:00.sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.