Lubartów

Rowerzysta z narkotykami

Region Wt. 23.04.2024 14:27:01
23
kwi 2024

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19–letniemu rowerzyście. Cyklista został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego w Rozkopaczewie. Mundurowi znaleźli przy nim marihuanę, a badanie narkotesterem wykazało także, że znajduje się pod jej działaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

22 kwietnia po godzinie 18:00 policjanci z wydziału ruchu drogowego lubartowskiej komendy w Rozkopaczewie, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, za popełnione wykroczenie. Podczas rozmowy, 19-letni cyklista zaczął zachowywać się w sposób nerwowy. Przy kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy 19-latku susz roślinny, który okazał się być marihuaną. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna znajduje się także pod działaniem tego środka. 19-latek został zatrzymany, pobrana zastała od niego krew do dalszych badań.

Już wkrótce mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie rowerem pod działaniem środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.