Lubartów

Stracił prawie 25 000 złotych inwestując w kryptowaluty

Region Czw. 07.10.2021 14:49:20
07
paź 2021

Zazwyczaj oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, szlachetne metale, a coraz częściej w kryptowaluty. Do dęblińskich policjantów zgłosił się mieszkaniec Dęblina, który padł ofiarą oszustów. Został telefonicznie namówiony do inwestycji na rynku kryptowalut. Stracił prawie 25 tysięcy złotych.

5 października do dęblińskiego komisariatu zgłosił się 26-latek, który padł ofiarą oszustów. Z relacji mieszkańca Dęblina wynika, iż na początku września bieżącego roku za pomocą komunikatora internetowego zadzwoniła do niego kobieta. Posługując się językiem angielskim namówiła go do zainwestowania 11 tysięcy złotych w kryptowaluty.

Po pewnym czasie dęblinianin postanowił wypłacić część swoich pieniędzy. I tu zaczęły się schody. Skontaktował się z nim „broker” konta informując, że próbując wypłacić pieniądze „zamroził” je, a jedyną opcją ich odblokowania jest kolejny przelew na kwotę około 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzony nie miał już takiej kwoty i zwrócił się z prośbą o pomoc do „konsultantki”. Kobieta na zachętę przelała część z tej kwoty, a mieszkaniec Dęblina przelał oszustom kolejną część oszczędności. Od tej chwili kontakt z brokerem oraz „konsultantką” zerwał się. 26-latek stracił łącznie prawie 25 tysięcy złotych.

Po raz kolejny policja apeluje o rozwagę i ostrożność w dysponowaniu swoimi oszczędnościami.

Fot. pixabay.com

starszy aspirant Radosław Żmuda

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.