Lubartów

Uprawiał konopie w zaroślach

Region Pt. 02.07.2021 11:08:56
02
lip 2021

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz grzywnę zastosował prokurator wobec 38-letniego mieszkańca gminy Lubartów, który na swojej posesji uprawiał konopie inne niż włókniste. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Na podstawie własnych ustaleń lubartowscy kryminalni na jednej z posesji koło Lubartowa ujawnili kilkanaście sadzonek konopi innych niż włókniste oraz susz, który znajdował się w słoikach. Sadzonki porozstawiane były w dużych donicach na terenie całej posesji, szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Wkomponowane były w okoliczne zarośla. Rośliny znajdowały się w różnych fazach wzrostu. Ponadto na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili susz marihuany umieszczony w słoikach.
Właściciel, 38-letni mieszkaniec gminy Lubartów został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do prokuratury. Przyznał, że rośliny należą do niego. Prokurator zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz grzywnę. Odpowie on w najbliższym czasie za uprawę i posiadanie środków narkotycznych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


starszy sierżant Jagoda Stanicka
[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje
Facebook