Lubartów

Wyziębiony spał przed altaną. Bezdomnemu pomógł dzielnicowy wspólnie z pracownikiem socjalnym

Region Sob. 20.04.2024 11:42:25
20
kwi 2024

Lubartowscy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi cyklicznie sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W piątek, 19 kwietnia, w wyniku takiej interwencji pomoc uzyskał bezdomny mężczyzna, który przed jedną z altan spał przykryty kocem. Ponieważ jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala. Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby. Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Zmienne warunki atmosferyczne, a w szczególności niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową, dzielnicowy z terenu Lubartowa oraz pracownik socjalny prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Właśnie podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze na terenie ogródków działkowych ujawnili osobę bezdomną. Mężczyzna znajdował się przed jedną z altan, gdzie spał przykryty kocem. Jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została więc wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala w celu udzielania mu pomocy medycznej.

Gdy 46-latek wyjdzie ze szpitala zostanie mu udzielona pomoc przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ta interwencja jest jedną z wielu, gdzie dzięki wspólnym i skoordynowanym działaniom różnych służb, osobom potrzebującym udzielana jest profesjonalna pomoc.
Pamiętajmy, jeżeli widzimy gdzieś osobę bezdomną, lub mamy wiedzę, że taka osoba potrzebuje pomocy, zgłośmy to odpowiednim służbom.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.