Lubartów

Z 3 promilami wjechał w znak drogowy. Zatrzymał go policjant wracający ze służby

Region Pon. 16.08.2021 10:07:19
16
sie 2021

Policjant wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który kierując audi jechał zygzakiem i uderzył w znak drogowy. W chwili zatrzymania 28-latek miał ponad 3 promile. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia po godzinie 21.00 w miejscowości Nowa Wola w powiecie lubartowskim. Kierujący audi jadąc całą szerokością drogi, wypadł z niej i uderzył w znak drogowy. Naocznym świadkiem zdarzenia był policjant, który wracał do domu po skończonej służbie. Kiedy funkcjonariusz podszedł bliżej do sprawcy kolizji, poczuł od niego woń alkoholu. Zabrał mu kluczyki od samochodu, powiadomił patrol oraz uniemożliwił jego ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Mundurowi zatrzymali 28-latka. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 28-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód został odholowany na policyjny parking.

28-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.