Lubartów

Zdarzenie drogowe w Ciemnie

Region Czw. 09.05.2024 13:00:26
09
maj 2024

Lubartowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wtorkowego wypadku w Ciemnie, gdzie doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz został szybko zatrzymany. 19-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły wtorek po godzinie 8:00 rano w miejscowości Ciemno ( gmina Kamionka). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 19-letni kierujący renault podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zdarzenia z jadącym w tym samym kierunku fordem. Osobówką kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Kamionka. Wskutek poniesionych obrażeń, kierująca forda została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Na miejscu wypadku, funkcjonariusze zatrzymali jednego z podróżujących renault mężczyznę, który okazał się 27-letnim mieszkańcem Lublina. Dwie pozostałe osoby oddaliły się z miejsca zdarzenia zaraz po nim. Do poszukiwań zadysponowano przewodnika z psem tropiącym, policyjnego pilota drona i funkcjonariuszy.

Poszukiwania doprowadziły do szybkiego zatrzymania 19-letniego kierowcy renault i ustalenia miejsca przebywania pasażerki. Od obu zatrzymanych mężczyzn pobrana została krew do dalszych badań.

W toku prowadzonych czynności, 19-latek przyznał się do kierowania pojazdem. 7 maja, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubartowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 000 złotych.

Już wkrótce 19-latek odpowie przed sądem za swoje naganne zachowanie. Mężczyźnie za spowodowanie wypadku drogowego grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi wykaże kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.